Tyto dortíky vznikly úplně jiným postupem sušení – pečení, než větší dort, který jsem nedávno zveřejnila. Možná je to i díky mému zájmu o zefír. Na ten sice troubu nepotřebujete, ale na mini Pavlova ano. A tak po pár pokusech, naslouchání těm, kteří také s bílky tvoří divy a neustálé studování sušení bílků, jsem nalezla sice delší, ale jistější styl. Při něm totiž vaše mini Pavlova zůstane nádherně hladká a jemná na povrchu bez jediné prasklinky. A co je důležité naplněné dortíky šlehačkou vydrží nejen převoz, ale i do druhého dne aniž by se skořápky rozmáčely. To tajemství je v tom, že já v noci spím a mini Pavlova se stále připravuje a to beze mě. Proto tento recept připravujte vždy k večeru a nikdy ne ráno. Níže zjistíte proč. Recept je na 8 až 10 kusů. Záleží na tom, jakou velikost zvolíte.
Recept:
- 2 bílky
- pár kapek citronové šťávy
- špetku soli
- 90 g cukru krystal
- 10 g cukru moučka
- 1 kelímek smetany (nejlépe 40 %)
Bílky vyšlehejte do husté pěny. Nejprve na střední rychlost. Pak přidat 3 až 4 kapky citronu, špetku soli a všechen cukr. Šlehání zvýšíme na vyšší otáčky až do opravdu pevného sněhu, který bude vytvářet tuhé špičky.
Na plech dejte pečící papír a troubu rozehřejte na 80°C horko-vzduch. Pak už jen tvořte malá hnízdečka tak, aby uvnitř vznikal prostor pro naplnění. Sušte přibližně 1 a půl hodiny. Troubu neotvírejte až do rána. Neotvírejte přes celou noc! A to je celé to kouzlo úspěchu. 🙂
Ráno mini Pavlova krásně sundáte z papíru. Vyšlehejte smetanu a naplňte jen tak lžičkou. Ovoce si zvolte dle chuti. Nakonec můžete pocukrovat. Nejlépe nevlhnoucím cukrem. Myslím, že vám 8 ani 10 nebude stačit… A jestli máte bílků víc, udělejte si mini Pavlova i do zásoby a zamrazte. Nic se jim nestane. Budou stejně skvělé, prostě jako čerstvé.